Zabieg polegający na pozbyciu się niechcianego owłosienia przy użyciu pasty cukrowej.

Wskazania

Nadmierne owłosienie i chęć pozbycia się włosków na dłużej.

Opis

Nazwę należy rozumieć dosłownie, usuwamy bowiem zbędne owłosienie właśnie przy użyciu pasty cukrowej. Według mnie “pasta cukrowa” całkowicie przyćmiła słowo “depilacja”. Jest bardziej słodko i aromatycznie niż boleśnie. Czym różni się od tradycyjnej depilacji woskiem? Otóż przede wszystkim cukier jest produktem całkowicie naturalnym. Idealnie sprawdza się u alergików i u osób z popękanymi naczynkami, a także u osób z egzemą i z łuszczycą. Szczególnie polecany dla tzw. “panikarzy”. Metoda jest bowiem znacznie mniej bolesna. Pasta cukrowa przykleja się do włosków, a nie do skóry co praktycznie niweluje ryzyko podrażnień. Możemy ją nakładać wiele razy w jednym miejscu, co jest zupełnie niemożliwe w przypadku wosku. Dodatkowo nie powoduje, wrastania włosków i zapalenia mieszków włosowych. Temperatura pasty jest zbliżona do temperatury ciała, więc nie ma ryzyka poparzenia. Karmel jest antyseptyczny i antybakteryjny, stąd ryzyko rozwoju bakterii jest praktycznie niemożliwe. Depilacja pastą cukrową zapewnia spokój na 2-3 tygodnie. Wymagana długość włosa to 1-2 milimetry.

Przeciwwskazania:

  • Uszkodzenia w miejscu zabiegowym
  • Choroby wirusowe, bakteryjne i grzybicze

! W razie jakichkolwiek wątpliwości co do dolegliwości niewymienionych powyżej proszę zwrócić się z zapytaniem do osoby wykonującej zabieg.

Możliwe działania niepożądane

Lekki obrzęk oraz zaczerwienienie w obrębie powierzchni poddawanej zabiegowi. Te efekty uboczne ustępują w przeciągu kilku godzin

Kiedy zauważymy efekty i jak długo się utrzymają?

Gładkość zauważalna jest od razu po zabiegu. Depilacja pasta cukrową daje nam spokój na 2–3 tygodnie.

Rodzaj zabiegu:
Depilacja

Część ciała:
Twarz i ciało

Czas trwania 1 zabiegu:
Od 10 min

Cena:
od 15 zł