Zabieg polegający na wprowadzeniu składników aktywnych w głąb skóry.
Wskazania
Skóra pozbawiona blasku, poszarzała w celu zwiększenia jej elastyczności i nawilżenia
Opis
Mezoterapia igłowa kojarzyć się może, co najmniej z operacją plastyczną, zabieg nie jest jednak groźny i wbrew pozorom mało inwazyjny. Polega na szeregu nakłuć sięgających głębokości 4mm, przez które wprowadzana jest odpowiednia dopasowany preparat, działający miejscowo nie przenikając do krwiobiegu. Nie ma więc mowy o jakimkolwiek ryzyku uszkodzenia nerwów lub większych naczyń krwionośnych.
Najczęściej stosowanym preparatem w mezoterapii jest kwas hialuronowy, naturalny składnik naszej skóry, którego spadek zachodzi wraz z wiekiem i wpływem niekorzystnych czynników środowiskowych. Całkowicie rozkłada się on w organizmie i nie powoduje reakcji alergicznych. Odpowiada natomiast za tak istotne rzeczy jak napięcie, elastyczność, odpowiedni poziom nawilżenia. Zadaniem kwasu hialuronowego jest poprawa kondycji skóry, stymulacja procesów naprawczych, spowolnienie starzenia poprzez pobudzanie produkcji włókien kolagenowych i elastyny. Krótko rzecz ujmując nawilża i uelastycznia. Nakłucia natomiast wywołują miejscowy stan zapalny, uruchamiając procesy naprawcze i regeneracyjne. W efekcie dochodzi do odbudowy skóry, która staje się grubsza i bardziej napięta. Bruzdy płytsze, zmarszczki wygładzone, a wygląd widocznie piękniejszy. W zasadzie nie ma żadnych przeciwwskazań więc z zabiegu mogą korzystać wszyscy. Szczególnie polecam tym palącym, narażonym na przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych oraz po silnej ekspozycji na słońce lub mróz.
Jeśli chodzi o wady to ewentualnie jedna – brak natychmiastowego, spektakularnego efektu.
Postępowanie przed i po zabiegowe:
- Po zabiegu należy zachować szczególną higienę
- Przez kilka dni po zabiegu; nie wycierać miejsc po zabiegu gąbką lub ręcznikiem, nie drażnić skóry w okolicy zabiegu.
- Nie stosować mydła, spirytusu, toników na bazie alkoholu
- Nie stosować kremów zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C itp. min 1 miesiąc przed zabiegiem;
- Nie stosować kosmetyków i leków złuszczających – min 1 tydzień przed zabiegiem;
- Po zabiegu 2-3 razy dziennie stosować krem Healing Balm SPF 50
- Wypełniacze (można wykonać zabieg min. 2 tyg. od podania wypełniacza).
Przeciwwskazania:
- Choroby autoimmunologiczne,
- ciąża oraz okres karmienia piersią,
- zaburzenia onkologiczne w trakcie leczenia oraz do 5 lat po ich zakończeniu,
- nieuregulowane procesy chorobowe,
- terapia antybiotykowa 3 tyg przed zabiegiem,
- uszkodzenia w miejscu zabiegowym,
- terapia retinoidami.
! W razie jakichkolwiek wątpliwości co do dolegliwości niewymienionych powyżej proszę zwrócić się z zapytaniem do osoby wykonującej zabieg.
Możliwe działania niepożądane
Lekki obrzęk oraz zaczerwienienie w obrębie powierzchni poddawanej zabiegowi. Te efekty uboczne ustępują w przeciągu kilku dni.
Kiedy zauważymy efekty i jak długo się utrzymają?
Wymagana jest cierpliwość i sumienność czyli wykonanie serii zabiegów, około 5 w odstępach 14 -28 dniowych (w zależności od stopnia nawilżenie skóry).